Richard III. - změna termínu představení

04.01.2017

Vážení předplatitelé řady ABEND,

z provozních důvodů jsme nuceni přesunout plánované představení Richard III., které jsme pro Vás měli odehrát ve středu 18. ledna v Divadle Petra Bezruče na středu 1. března 2017.

Omlouváme se za způsobené komplikace a přejeme vše dobré do nového roku.

Bezruči
 

SHAKESPEAROVSKÁ ŘADA

  • celkem 4 hry, které pro Vás odehrajeme  od ledna do dubna 2017
  • hrací den: středa v 18.30 hodin
  • cena: 640,- Kč (dospělí) a 540,- Kč (studenti a důchodci) 

 

 

William Shakespeare

RICHARD III.

Režie Janka Ryšánek Schmiedtová
  V titulní roli Lukáš Melník

Shakespearův Richard III. je jedním z nejpůsobivějších divadelních padouchů. V jeho postavě se tak trochu se zvrácenou elegancí snoubí zlý a nelítostný násilník s inteligentním intrikánem a okouzlujícím pokrytcem. Hra měla původně propagandisticky vylíčit Richarda III. jako netvora a ospravedlnit tím jeho svržení a nástup tudorovské dynastie (jejím zakladatelem byl Jindřich VII., dědeček vládnoucí královny Alžběty). Jenomže tento ohava tělem i duší, jak jej líčily tehdejší kroniky, se u Shakespeara stává cynickým politikem s promyšleným plánem, který je doma v každé době. Přijďte se přesvědčit.


1. března 2017 v 18:30 / Divadlo Petra Bezruče / www.bezruci.czWilliam Shakespeare
BOUŘE
Režie Václav Klemens
Hrají Ivan Feller, Eva Štěpandová, Robin Ferro, Ondřej Beseda, Lukáš Červenka, Ivo Marták, Lenka Sedláčková a další


Dramatická romance Bouře byla poslední velkou hrou Williama  Shakespeara. V napínavém příběhu jsou obsažena všechna autorova  celoživotní témata – vztah otce a dcery, sourozenecká rivalita a  nenávist, síla milenecké lásky, mocenské sváry, zrada a pomsta, smysl odpuštění... Reálný svět se v ní prolíná s nadpřirozeným podobně jako ve Snu noci svatojánské.


15. února 2017 v 18:30 / Divadlo loutek Ostrava / www.dlo-ostrava.czWilliam Shakespeare
NĚCO ZA NĚCO

Režie Ivan Krejčí
Hrají Štěpán Kozub, Marek Cisovský, Pavel Cisovský j.h., Josef Kaluža, Albert Čuba a další


Nestárnoucí a stále aktuální Shakespearova komedie. Ve středověké Vídni se láme právo a korupce jen kvete. Vídeňský vévoda mnohé z těchto zločinů přehlížel a odpouštěl, a proto pod záminkou neodbytné diplomatické cesty předá vládu nad městem přísnému soudci Angelovi. Sám však nikam neodjede a v mnišském převleku sleduje Angelovo počínání. A spravedlivý Angelo se brzy promění v nestoudného pokrytce, který sobecky zneužívá svěřenou moc...


15. března 2017 v 18:30 / Komorní scéna Aréna / www.divadloarena.cz