Zahájení prodeje předplatného ABEND na sezónu 2018/19

31.08.2017

Příjem přihlášek pro předplatné ABEND na sezónu 2018/2019 začne 10. září 2018 v předprodeji NDM.  Více informací naleznete na www.ndm.cz.
 
 

NOVÁ ŘADA

  • 6 představení od prosince 18 do května 19
  • hrací den: středa
  • cena: 1.020,- Kč (dospělí) a 900,- Kč (studenti a senioři) 

 

 

Agota Kristofová
VELKÝ SEŠIT
Režie Marián Amsler
V hlavních rolích Ondřej Brett a Milan Cimerák
Divadelní adaptace kontroverzního románu Velký sešit švýcarské autorky maďarského původu Agoty Kristofové. Dvojčata Claus a Lucas jsou teprve malí chlapci, a už jsou nuceni každodenně se vyrovnávat se surovostí a cynismem světa zmítaného válkou. Jak si s tím poradí? Rozhodnou se být cynickými a surovými
taky. Strhující příběh, sledující zrod zla a ohebnost morálních pravidel, v režii oceňovaného slovenského režiséra Mariána Amslera.
12. prosince 2018 v 18:30 / Divadlo Petra Bezruče /
www.bezruci.cz

 

Pavel Gejguš
PÁSMO / KÓTA 6893
Režie Pavel Gejguš
Hrají Anna Cónová, Robin Ferro, Tomáš Jirman a Lenka Sedláčková
Pásmo, mrtvá neobydlená ozářená zóna. Přestože vstupovat do ní je smrtelně nebezpečné, jsou zde “stalkeři” – hledači, slídiči, kteří se do Pásma odvažují. Hledají zde zvláštní předměty, které nosí ven a draze prodávají. Dá se v Pásmu najít i něco víc? Co stále hledá lidská duše? Na kótě 6893 je skořepina, jiná než ty ostatní. Je plná. Je hluboko v srdci Pásma. Vydat se tam? Na takové výpravě by se dalo rychleN zbohatnout, ale ještě rychleji zemřít.
23. ledna 2019 v 18:30 / Stará aréna /
www.staraarena.czSue Townsendová
TAJNÝ DENÍK ADRIANA MOLEA
Režie Václav Klemens
Hrají Marián Mazur, Lenka Pokorná Macharáčková, Richard Liberda, Vladimíra Krakovková, Karolína Hýsková, Karel Růžička, Lenka Pavlíčková, Petr Sedláček, Ondřej Beseda, Ivo Marták a Jana Zajacová
Jeden z nejslavnějších puberťáků světové literatury Adrian Mole to vůbec nemá jednoduché. K problémům s pletí se přidává rozpadající se manželství rodičů, nepochopení jeho intelektuálních sklonů a – navrch k tomu všemu – trable s láskou. Deník, jemuž Adrian svěřuje všecky své starosti i radosti, je zábavnou, ale vůbec ne povrchní sondou do duše teenagera.
19. června 2019 v 18:30 / Divadlo loutek Ostrava /
www.dlo-ostrava.cz


Sébastien Thiéry
KDO JE PAN SCHMITT?
Režie Václav Klemens
Hrají Štěpán Kozub, Magdaléna Tkačíková, Vladimír Polák, Albert Čuba, Robin Ferro a Petr Berger
Názvy divadelních her mají podobu otázky jen velmi zřídka. Když už ano, jejich příběh bývá zahalen tajemnou aurou. Nejinak tomu je i u komedie Kdo je pan Schmitt?, v níž se rozjíždí velké pátrání po tom, kdo je a kdo není blázen, kdo má ještě jasný úsudek a komu už přeskočilo. Příběh obestřený až kafkovskou atmosférou vypráví o manželském páru Bélierových, který se najednou přestane cítit ve své kůži. A to doslova! Jejich okolí je totiž začne pokládat za jisté Schmittovy… Hru napsal současný král francouzské komedie a autor Dvou úplně nahých mužů Sébastien Thiéry.
20. března 2019 v 19:00 / Divadlo Mír /
www.divadlomir.czViliam Klimáček
KOMIKS
Režie Tomáš Dianiška
Hrají Šimon Krupa, Zuzana Truplová, Jan Chudý, Kristýna Krajíčková, Tereza Cisovská a Vojtěch Lipina
Máte už svého psychiatra? Máma mele blbosti. Táta solí prachy. Doktor píchá jehličky. Dcera točí péčko. Extrémní mikrodramata nasáklá černým humorem, absurditou a jevištní zkratkou jako každý správný komiks. Neschovávejte si léky pod jazyk a nezahrabávejte je do květináče. Co když ten fíkus jednou přesadí? Groteskní noční můra o šedé kůře mozkové.
3. dubna 2019 v 18:30 / Komorní scéna Aréna /
www.divadloarena.cz

 

Robin Hawdon
DOKONALÁ SVATBA
Režie Vojtěch Štěpánek
Hrají Izabela Firlová, Petr Panzenberger, Vladimír Polák, Kateřina Vainarová, Lada Bělašková, Pavlína Kafková a Vladimír Čapka
Bill má dnes svůj velký den a připravoval se na něj skutečně důkladně. Ze včerejší rozlučky se svobodou si toho totiž moc nepamatuje, takže nemá nejmenší tušení, jak je možné, že se probudil ve svém novomanželském apartmá ještě před svatbou, a navíc s úplně cizí ženou. Zatímco za dveřmi se už nevěsta souká do svatebních šatů, ženich Bill, krásná neznámá, oddaný, avšak trochu tupý svědek Tom a nepříliš spolupracující pokojská rozjíždějí hru nečekaných záměn a výmluv a v šíleném tempu mění dokonalou svatbu v dokonalé peklo. Co vše se může během svatebního šílení přihodit, se dozvíte ve veleúspěšné britské situační komedii!
7. května 2019 v 18:30 / Divadlo Jiřího Myrona /
www.ndm.cz