Zahájení prodeje předplatného ABEND na sezónu 2017/18

31.08.2017

Příjem přihlášek pro předplatné ABEND na sezónu 2017/2018 začne 4. září 2017 v předprodeji NDM.  Více informací naleznete na www.ndm.cz.
 
 

NOVÁ ŘADA

  • celkem 6 představení, které pro Vás odehrajeme  od listopadu 2017 do dubna 2018
  • hrací den: středa
  • cena: 1.020,- Kč (dospělí) a 900,- Kč (studenti a senioři) 

 

 

Alexandr Vveděnskij

VÁNOCE U IVANOVOVÝCH ČILI ÚPLNĚ PŘEDĚLANÝ SCÉNÁŘ

Režie Pavel Gejguš
  Hrají Šimon Krupa, Sára Erlebachová, Anna Cónová, Miroslava Georgievová, Bára Kocmánková, Vít Hofmann a Petr Sedláček

Děti se koupou. Chůva je z toho trochu na nervy. Zato děti až příliš živé, mrskají se ve vaně jako kapříci. Ústy nejmladšího promlouvá tichý Bůh. V promrzlém lese kácí dřevorubec vánoční stromeček a kdesi za obzorem postupuje stále rychleji válečné fronta. Spisovatel Vvděnskij típne poslední cigaretu a vydává se k obzoru. Už jenom chvíli a půjdu ti vstříc zamrzlá řeko. Smělá futuristická koláž, ve které zazní ruské koledy a zaprskají prskavky. Zaprskají a zhasnou. Jako život sám.
29. listopadu 2017 v 18:30 / Stará aréna / www.staraarena.czVáclav Klemens
STŘÍHALI DOHOLA JOSEFA KAINARA
Režie Václav Klemens
Hrají Ivan Feller, Jana Zajacová, Ivo marták, Vladimíra Krakovková, Aleš Petrič, Ondřej Beseda, Edita Bandyová a Tomáš Rossi

V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od narození básníka, dramatika, překladatele, novináře, ale také skvělého hudebníka Josefa Kainara (1917–1971), jehož životní osudy se spojují i s Ostravou. V jevištním příběhu jedné téměř vylidněné noční kavárny, která se hrou představ a fantazií promění v zaniklou ostravskou kavárnu Savoy, se vrátíme do doby Kainarova mládí, do časů jeho studií, prvních lásek, nadšeného muzicírování a veršování. Živá hudba na jevišti hraje v nových aranžích Kainarovy původní písně, a také jím otextované skladby jiných autorů.
13. prosince 2017 v 18:30 / Divadlo loutek Ostrava / www.dlo-ostrava.czLukáš Brutovský
PS: ...ODEPIŠ!

Režie Lukáš Brutovský
Hrají Kateřina Krejčí, Pavla Gajdošíková, Markéta Matulová, Ondřej Brett, Michal Sedláček, Vojtěch Říha, Milan Cimerák a Jakub Burýšek

Pohlednice. Pamatujete na ně? Krátké vzkazy, které jsme si posílali, než jsme začali psát esemesky a tweetovat. Koncentrované zprávy o aktuálním rozpoložení pisatele, o místech, o době. Za posledních sto let jich do Ostravy přišlo nepočítaně – před očima se míhají propršené dovolené, pionýrské tábory, lázeňské kolonády i šifrované zprávy zpoza uzavřených hranic. Režisér Lukáš Brutovský z nich sestavil fantaskní divadelní kaleidoskop obrazů. Staňte se adresátem téhle divadelní pohlednice a zavzpomínejte na tu radost po otevření poštovní schránky!
10. ledna 2018 v 18:30 / Divadlo Petra Bezruče / www.bezruci.cz