Milí diváci,


také na začátku této divadelní sezóny si Vám dovolujeme nabídnout ABEND — společné předplatné všech ostravských divadel. Letos můžete vybírat ze dvou řad. Řada KLASICKÁ zahrnuje po dvou klasických titulech Národního divadla moravskoslezského, Komorní scény Aréna a Divadla Petra Bezruče. Řada NOVÁ Vás postupně zavede do Národního divadla moravskoslezského, Komorní scény Aréna, Divadla Petra Bezruče a Divadla loutek Ostrava. Podíváte se také do Staré arény, která pod uměleckým vedením Pavla Gejguše dosahuje stále většího ohlasu, a také do nejmladšího ostravského Divadla Mír, které pod taktovkou Alberta Čuby zahájilo činnost teprve v letošním roce. Věříme, že si z naší nabídky vyberete a těšíme se na Vás v hledištích našich divadel.


Tomáš Suchánek, autor projektu

 

NOVÁ ŘADA

  • celkem 6 představení, které pro Vás odehrajeme  od listopadu 2017 do dubna 2018
  • hrací den: středa
  • cena: 1.020,- Kč (dospělí) a 900,- Kč (studenti a senioři) 

 

 

Alexandr Vveděnskij

VÁNOCE U IVANOVOVÝCH ČILI ÚPLNĚ PŘEDĚLANÝ SCÉNÁŘ

Režie Pavel Gejguš
  Hrají Šimon Krupa, Sára Erlebachová, Anna Cónová, Miroslava Georgievová, Bára Kocmánková, Vít Hofmann a Petr Sedláček

Děti se koupou. Chůva je z toho trochu na nervy. Zato děti až příliš živé, mrskají se ve vaně jako kapříci. Ústy nejmladšího promlouvá tichý Bůh. V promrzlém lese kácí dřevorubec vánoční stromeček a kdesi za obzorem postupuje stále rychleji válečné fronta. Spisovatel Vvděnskij típne poslední cigaretu a vydává se k obzoru. Už jenom chvíli a půjdu ti vstříc zamrzlá řeko. Smělá futuristická koláž, ve které zazní ruské koledy a zaprskají prskavky. Zaprskají a zhasnou. Jako život sám.
29. listopadu 2017 v 18:30 / Stará aréna / www.staraarena.czVáclav Klemens
STŘÍHALI DOHOLA JOSEFA KAINARA
Režie Václav Klemens
Hrají Ivan Feller, Jana Zajacová, Ivo marták, Vladimíra Krakovková, Aleš Petrič, Ondřej Beseda, Edita Bandyová a Tomáš Rossi

V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od narození básníka, dramatika, překladatele, novináře, ale také skvělého hudebníka Josefa Kainara (1917–1971), jehož životní osudy se spojují i s Ostravou. V jevištním příběhu jedné téměř vylidněné noční kavárny, která se hrou představ a fantazií promění v zaniklou ostravskou kavárnu Savoy, se vrátíme do doby Kainarova mládí, do časů jeho studií, prvních lásek, nadšeného muzicírování a veršování. Živá hudba na jevišti hraje v nových aranžích Kainarovy původní písně, a také jím otextované skladby jiných autorů.
13. prosince 2017 v 18:30 / Divadlo loutek Ostrava / www.dlo-ostrava.czLukáš Brutovský
PS: ...ODEPIŠ!

Režie Lukáš Brutovský
Hrají Kateřina Krejčí, Pavla Gajdošíková, Markéta Matulová, Ondřej Brett, Michal Sedláček, Vojtěch Říha, Milan Cimerák a Jakub Burýšek

Pohlednice. Pamatujete na ně? Krátké vzkazy, které jsme si posílali, než jsme začali psát esemesky a tweetovat. Koncentrované zprávy o aktuálním rozpoložení pisatele, o místech, o době. Za posledních sto let jich do Ostravy přišlo nepočítaně – před očima se míhají propršené dovolené, pionýrské tábory, lázeňské kolonády i šifrované zprávy zpoza uzavřených hranic. Režisér Lukáš Brutovský z nich sestavil fantaskní divadelní kaleidoskop obrazů. Staňte se adresátem téhle divadelní pohlednice a zavzpomínejte na tu radost po otevření poštovní schránky!
10. ledna 2018 v 18:30 / Divadlo Petra Bezruče / www.bezruci.czNikolaj Koljada

SLEPICE
Režie Janka Ryšánek Schmiedtová
Hrají Alena Sasínová-Polarczyk, Tereza Cisovská, Šimon Krupa, Petr Panzenberger, Zuzana Truplová, Petr Pěnkava j. h. a Martin Jarošík j. h.

Nikolaj Koljada je kultovním autorem současné ruské dramatiky a groteska z divadelního představení Slepice u nás patří u nás k jeho nejuváděnějším titulům. Dvě herečky oblastního divadla, které jsou v těch nejlepších letech, zjistí, že jejich mladá kolegyně (důvěrně přezdívaná Slepice) svými půvaby zcela pobláznila jejich životní partnery. V nuzném kamrlíku na erární ubytovně se časně ráno postupně sejde celý milostný pětiúhelník a v následující výměně názorů vyjde najevo, že slepic je tu mnohem víc a nouze není ani o kohouty.
14. února 2018 v 18:30 / Komorní scéna Aréna / www.divadloarena.cz
Eugène Labiche
ŠŤASTNI VE TŘECH
Režie Janusz Klimsza

Poklidně spokojené manželství pana Marjavela a jeho druhé ženy Hermance je o to spokojenější, je-li u nich rodinný přítel Ernest. I jeho strýc Jobelin má k Marjavelům pevnější pouto, než by se na první pohled zdálo. K proměně rodinného klidu v sérii nečekaných a občas bláznivých situací značně přispějeburanský sluha Krampach, který se svou krásnou mladou ženou dorazí až z Alsaska. Dosavadní služebná Petunie navíc nemůže dostat výpověď, protože nejspíš něco ví. Otázkou však je, co ví kočí. A kdo ví, jak to vůbec bylo s první paní Marjavelovou? Předchůdce Georgese Feydeaua a mistr francouzské frašky v nejlepší formě!

28. března 2018 v 18:30 / Divadlo Antonína Dvořáka / www.ndm.czYasmina Reza
BŮH MASAKRU
Režie Dušan Urban
Hrají Pavla Gajdošíková, Josef Kaluža, Kateřina Vainarová a Ondřej Brett

Bruno má partu a řekl Ferdinandovi, že je udavač. To je důvod pro rvačku na dětském hřišti. Dva kluci se poperou a výsledkem jsou vyražené zuby a nateklý ret. Když se rodiče obou dětí sejdou, aby vše v klidu vyřešili, příjemná přátelská atmosféra se postupně mění v masakr, kterému nikdo z nich neunikne. Co vše se v nás skrývá? Jsme skutečně tak kultivovaní a civilizovaní lidé, nebo je to jen
slupka? Neovládá nás náhodou Bůh masakru?

18. dubna 2018 v 19:00 / Divadlo Mír / www.divadlomir.cz