Milí diváci,


také na začátku této divadelní sezóny si Vám dovolujeme nabídnout ABEND — společné předplatné všech ostravských divadel. Letos můžete vybírat ze dvou řad. Řada KLASICKÁ zahrnuje po dvou klasických titulech Národního divadla moravskoslezského, Komorní scény Aréna a Divadla Petra Bezruče. Řada NOVÁ Vás postupně zavede do Národního divadla moravskoslezského, Komorní scény Aréna, Divadla Petra Bezruče a Divadla loutek Ostrava. Podíváte se také do Staré arény, která pod uměleckým vedením Pavla Gejguše dosahuje stále většího ohlasu, a také do nejmladšího ostravského Divadla Mír, které pod taktovkou Alberta Čuby zahájilo činnost teprve v letošním roce. Věříme, že si z naší nabídky vyberete a těšíme se na Vás v hledištích našich divadel.


Tomáš Suchánek, autor projektu

KLASICKÁ ŘADA

celkem 6 představení, které pro Vás odehrajeme od listopadu 2017 do dubna 2018
hrací den: úterý
cena: 1.020,- Kč (dospělí) a 900,- Kč (studenti a senioři)

 

Gustave Flaubert
PANÍ BOVARYOVÁ
Režie Peter Gábor
V titulní roli Izabela Firlová
Adaptace francouzského románu, jenž patří mezi základní kameny světové literatury. Mladá Ema touží žít a snít a její až po uši zamilovaný muž Karel by jí rád splnil, co jí na očích vidí. To, po čem Ema skutečně touží, jí však dát nemůže. Romantické sny se utápí v propastné ordinérnosti a všudypřítomné nudě francouzského maloměsta a touha po vzrušení je čím dál větší… Jak tenká je hranice mezi splněným snem a osudovou chybou?

21. listopadu 2017 v 18:30 / Divadlo Antonína Dvořáka / www.ndm.czNikolaj Vasiljevič Gogol
HRÁČI
Režie Ivan Krejčí
Hrají Albert Čuba, Marek Cisovský, Josef Kaluža, Petr Panzenberger, Pavel Cisovský j. h., Šimon Krupa, Vladislav Georgiev, Michal Čapka a Jan Lefner j. h.
Příběh dávno uplynulých dní. Lidi tomu říkají podvod a ještě všelijak, ale vždyť je to bystrost, pronikavost a všestranně rozvinutý talent. Setkání falešných karetních hráčů té nejvyšší třídy končí díky rafinované intrice naprostou katastrofou pro jednoho z nich. Svým způsobem je to anekdota, která je psychologicky věrně rozehrána, a zároveň je to nesmrtelné podobenství o zloději, který byl okraden jiným zlodějem.

19. prosince 2017 v 18:30 / Komorní scéna Aréna / www.divadloarena.czLadislav Fuks
SPALOVAČ MRTVOL
Režie Jakub Nvota
V titulní roli Norbert Lichý

Není zapálenějšího zaměstnance krematoria, než je pan Kopfrkingl. Není příkladnějšího otce a manžela, než je pan Kopfrkingl. Je to abstinent a nekuřák, zkrátka slušný občan. Tak si snad zaslouží špetku toho uznání, ne? Fuksův temně groteskní příběh z doby nastupujícího nacismu sleduje zhoubnou proměnu malého
člověka, kterého konečně začal někdo brát vážně.

16. ledna 2018 v 18:30 / Divadlo Petra Bezruče / www.bezruci.czHenrik Ibsen
PEER GYNT
Režie Pavel Khek
V titulní roli Ivan Dejmal
Poetické drama nejznámějšího norského dramatika a zakladatele moderního dramatu poprvé v naší činohře! Mladý Peer před každodenními starostmi utíká do vybájeného světa, kde může být hrdinou, generálem, císařem a vším, čím si přeje. Kým je ale on sám? Životní překážky nezdolává, ale obchází je, to, co ho tíží,
nechává za sebou. Fjordy a trollí sluje střídá vyprahlá poušť a rozbouřené moře. Kam až člověk musí utéct, aby si uvědomil, že už mu nic nezbylo?

20. února 2018 v 18:30 / Divadlo Jiřího Myrona / www.ndm.cz

 

Martin McDonagh
KRÁSKA Z LEENANE
Režie Janusz Klimsza
V titulní roli Ivan Dejmal
Zapšklá stará panna, hypochondrická matka na zabití, promarněná láska a trocha toho citového vydírání. Z toho příběhu by byla ryzí tragédie, kdyby jej ovšem nenapsal Martin McDonagh, který své syrové historky z irského venkova špikuje pořádnou dávkou černého humoru. Břitká studie lidských vztahů plná skvělých
dialogů a velkých hereckých příležitostí. Mrazivá zábava zaručena!

6. března 2018 v 18:30 / Divadlo Petra Bezruče / www.bezruci.cz

 

Henrik Ibsen
DIVOKÁ KACHNA
Režie David Šiktanc
Hrají Kostas Zerdaloglu j. h., Michal Čapka, Vladislav Georgiev, Josef Kaluža, Tereza Cisovská, Zuzana Truplová, Alena Sasínová-Polarczyk, Petr Panzenberger, Šimon Krupa a Petr Pěnkava j. h.
Divoká kachna je příběhem rodiny Ekdalových, kteří si nesou jisté společenské poznamenání z minula. Navíc se otec rodiny Hjalmar Ekdal, prostřednictvím přítele z mládí, dozví jisté skutečnosti, které otřesou jeho životními jistotami. A díky jeho neschopnosti postavit se životu zpříma, být autentický, nakonec dojde k tragické události. Divoká kachna nádherně mapuje, proč lidé utíkají od skutečnosti a jaké to může mít důsledky.
10. dubna 2018 v 18:30 / Komorní scéna Aréna / www.divadloarena.cz